MonkY, e buna clarificarea ta. Sigur, la hosting-ul pe 2014 ma refeream si eu. Ideea e ca tu intelegi cel mai bine care sunt probleme actuale si cum vezi desfasurarea lucrurilor pe viitor.

Eu plec de la considerentul ca prefer longevitatea in detrimentul performantei, pe criteriul "cu ce ma incalzeste ca site-ul are mai multe features si "duce" mai multi utilizatori/ aplicatii daca la anul pe vremea asta mai taiem din ele sa "incapem" financiar pe-un hosting mai ieftin?". Si atunci tu poti sa-mi spui: "stai, ca upgradeul inseamna gestionarea mai buna a cresterii traficului + features care inseamna atractivitate -> rank -> atragere investii publicitate". Sau: "upgradeul este oricum necesar mai devreme sau mai tarziu/ imi poate reduce cresterile de mentenanta si poate preveni anumite disfunctionalitati/ daca o fac acum ma pot concentra pe alte cheltuieli (mentenanta/ hosting/ reparatii) atunci cand va fi cazul".

De asta cred ca ar trebui sa-si dea cu parerea mai degraba cei care pot innoda previziunea financiara cu cea tehnica. Recte tu si echipa care are grija de site. Dar daca tot ai facut un poll, trebuie argumente dom'le! "Tradare, tradare, de trei ori tradare, da' s-o stim si noi!"

Pana una alta vad acolo la vot niste nume de modelatori care inteleg cu ce se mananca site-ul asta, deci ceva o fi in capul lor de-au cerut upgrade (). Prin urmare, mi-au influentat votul in mod politic.