Ce pot sa zic... n-as vrea sa fac un review cu + si - pentru ca nu e de ajuns pentru Last Of Us. Chiar nu-mi dau seama de ce nu se fac mai multe jocuri cu atmosfera din Tomb Raider si TLOU. Aceste doua jocuri le-am jucat si terminat unul dupa altul si trebuie sa recunosc ca m-au impresionat si ca-si merita banii. Voice actingul, povestea verosimila, dialogurile si grafica te pun in pielea personajului, ceea ce nu reusesc multe jocuri. Toate acestea sunt ajutate si de restul de elemente de gameplay, stealthul mi se pare bine realizat si intuitiv, ca si sistemul de craft de altfel. Nu stiu daca sta foarte bine la capitolul rejucabilitate, dar nici n-are nevoie, impresioneaza din primul gameplay. Unele jocuri au poveste buna si gameplay care scartaie, unele au gameplay bun si povestea de rahat, TLOU nu duce lipsa la nici un capitol, toate elementele se imbina foarte bine tinandu-te cu sufletul la gura pana la sfarsit.
Nu vreau sa repet ce-au zis si altii inaintea mea, dar daca unii isi cumpara PS3 ca sa joace TLOU, bine fac.
Daca aveti posibilitatea puneti mana pe el pentru ca e piesa de arta si nu va dezamagi, as putea spune ca ar fi primul candidat pentru un joc "must-have".
Cheers!