Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
Salut, sa inteleg ca problema ta este utorrentul doar? In rest, nu intampini alte dificultati? Intreruperi sau deconectari? Eu sunt cu prima versiune de firmware (mi-a fost lene sa fac upgrade) si a trebuit sa-l resetez o singura data intr-un an (desi e recomandat s-o faci mai des).

Singurul lucru pe care l-am facut eu ca setare a fost sa rezerv un IP pentru un anumit MAC (Xbox-ul la mine) apoi am activat DMZ pe acel IP. Restul se conecteaza prin DHCP (ip dinamic). De asmenea, am lasat puterea la maximum (default) si banda in lungimile standard (b-g-n, tot default).

Custom firmware ar fi DD WRT insa e recomandat doar daca stii foarte bine ce faci si ai nevoie de functiile suplimentare pe care le poti folosi (ex.: VPN), altfel poti chiar sa-l faci sa functioneze mai prost.
Salut!
Intampin probleme peste tot mai nou , pe LAN merge foarte ok , iar pe wireless e chin.
Nu imi merge de nicio culoare mai nou netul pe wireless , se conecteaza 2-3 minute , dupa imi spune ca nu mai am net sau pur si simplu ma deconecteaza dupa cateva minute (am incercat pe mai multe deviceuri sa ma conectez si nu e nicio diferenta)
Exista vreo sansa sa-l schimb ? Vechiul SMC ii da clasa peste tot