Prima mea consola chiar nu stiu cum se numea (avea doar tetris si era destul de populara) dar am petrecut nopti sub patura ca sa nu ma vada mama ca ma joc pana tarziu.

A doua consola a fost un terminator , aveam casa plina de casete si faceam schimb de jocuri cu prietenii (nu pot sa uit cum am dat 2 casete pentru testoasele ninja care a fost bestial ) . Ma jucam destul de des pe ea pana a crapat .

O perioada lunga am avut doar console portabile care le gaseam la magazinul din coltul blocului. Jucam decat jocuri cu sonic pentru ca la perioada aia eram un fan . Mereu spuneam ca imi iau si eu un ps2 care il vazusem pe la un prieten ,insa nu prea o duceam bine pe atunci .

Prima mea consola serioasa a fost un psp ( GoW , Star Wars ,Naruto toata ziua ) ,care o luam la scoala ca sa mai treaca timpu.N-am mai luat-o la scoala pentru ca un coleg mi-a sters niste salvari din greseala (sau asa spune el) .

Acum rup un ps3 toata ziua si emulez jocuri de console vechi pe pc (legend of zelda , pokemon ,etc)

Am uitat ceva ? A da,pc-ul!Prin 2000 am cumparat de la un vecin cu 300 mii (banii de atunci) un pentium 1 (nu prea ma jucam pe el decat gta vice city ,gta 2 ) care au venit preinstalate .Mai tarziu am luat un pentium 4 512 rami 256 video care mai functioneaza si un ziua de azi .La vreamea care l-am luat era un monstru , jucam orice joc pana la ora aia .Cand ma gandesc ca am dat 30 milioane la timpu ala pe el acuma imi luam ceva de 10 ori mai bun .Internet am vazut prima data prin 2008 pentru ca nu era cablu in zona mea si mi-am bagat internet prin satelit de la zapp.Descarcam un joc de pe yahoo games in 3-4 ore .Pana mi-am facut toate updateurile la WoW a durat 3 zile .