Eu am avut nevoie să schimb sistemul de răcire la un HP Envy 17, am fost la ”Laptop Service”(Cluj Napoca, Calea Moților nr. 43) site-ul lor de pe fișa de service ”laptopstein.ro”. La recomandarea lor, mi-au pus un sistem de racire de i5 (eu am i7) (zic ei că are un heatpipe în plus) apoi după 3 săptămâni s-a ars placa video, după ce l-am dus înapoi în service am așteptat 3 luni să vină placa video (cică au uitat să dea comanda, apoi că nu se găsește pe stoc). După ce am stat 3 luni după placa video au zis că trebuie să plătesc pentru ea, că nu e vina lor(adică de la un sistem de răcire de i5 in loc de i7). După ce am făcut scandal au zis că nu mai trebuie să plătesc. Problema: Acum sistemul ajunge și la 99 de grade, iar cu placa video schimbată nu mai pot să văd nici un video fără să se blocheze, mai mult, din când în când se aude un sunet robotic. NU RECOMAND ACEST SERVICE în nici un caz. (Fără să mai zic de felul în care vorbesc cu clienții iar când am ajuns acasă umbla o plăcuță metalică prin el).