Am jucat si rejucat mai multe jocuri pe PS3 in ultima perioada fiindca am avut mai mult timp la dispozitie asa ca am sa le enumar mai pe scurt dedesupt:

Ni No Kuni...
9/10
+ un JRPG foarte frumos care mi-a placut mult, desi nu sunt un fan al acestor tipuri de jocuri cand vine vorba de gameplay
+ are un art design foarte frumos si o poveste frumoasa si surprinzatoare pe alocuri
+ mi-a placut mult stilul grafic de desene animate si atmosfera de basm din joc
+ m-am acomodat si cu combatul destul de usor
+ cateva misiuni cu puzzle-uri nu prea dificile dar nici usoare, ceea ce e un plus pt mine intr-un joc de genul asta

- m-a dezamagit putin ca lumea din joc nu este asa mare precum aveam eu impresia la inceput
- as fi vrut sa-i fac platina dar unele dintre trofee presupun un timp foarte indelungat de farmat diverse iteme pt a completa tot jocul
- as fi vrut sa aibe mai multe dialoguri cu voice over, fiindca sunt foarte bine realizate

Uncharted 1 8/10 - nu cred ca mai are rost sa vorbesc despre el,toata lumea il stie...un joc care a redefinit genul de jocuri Action/Adventure la vremea cand a aparut

Uncharted 2 10/10 - un masterpice si acuma, pt mine ramane cel mai frumos joc din serie cu un story frumos, personaje interesante, inclusiv personajele negative, cu dialoguri foarte bine scrise si interpretate, foarte funny pe alocuri si care te poarte prin cele mai frumoase locatii numai bune de explorat si impuscat bad guys

Uncharted 3 9/10 - au inbunatatit grafica si momentele epice fata de precedentul,insa au cam sfeclito la story, care e lipsit de sens pe alocuri si tras de par doar pt a introduce locatii noi de gameplay cat mai spectaculoase, si finalul lasa putin de dorit, in rest un joc cat se poate de spectaculos cu un multiplayer pe care l-am indragit si jucat cateva luni bune cand s-a lansat

Spec Ops The Line 7/10 - un shooter T.P. care a incercat sa creeze un story mai interesant si dramatic si in mare parte le-a reusit, insa la gameplay nu m-a impresionat cu nimic. E bun de jucat de plictiseala din lipsa de altceva