Quote Originally Posted by florent View Post
User : Sha.
Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f92...old-3-1-month/
Calificativ : copil prost , tepar
Subiectul reclamatiei : I-am trimis un cod paysafecard pe PM dupa cum a solicitat , nu mi-a trimis inapoi codul Xbox

Dupa ce am gasit un numar de-al lui si l-am sunat mi-a dat mesaj ca vrea sa anulam tranzactia , sa pastrez eu codul Paysafe . Imi da mesaj apoi "de ce codul de 50 lei pe care i l-am dat e de fapt de 0 lei ( wtf !? ) , el incercand sa faca o achizitie si i-a dat eroare de credit insuficient " Cu alte cuvinte a recunoscut ca si-a incarcat acel cod valoric in contul lui . Am intrebat la mailul de suport al celor de la Paysafecard si mi-au confirmat ca acel cod a fost incarcat intr-un cont , insa nu pot sa dea mai multe detalii decat daca li se solicita de la Politie .

Cautand numarul pe net am constatat ca mai are nick-ul DaniPS3 pe care, surpriza , l-am regasit si pe acest forum .
Deci tipul are un ID de baiat cuminte si unul de dat tepe . Rog adminii sa verifice ipoteza mea si sa-i baneze conturile , IP-ul si ce mai considera necesar . Oricum mi-a spus pe PM ca nu-l afecteaza un ban pe IP , ca isi face alt cont imediat . Poate un ban pe ISP l-ar potoli pe acest tepar minor . Mi-am invatat lectia de a nu mai face tranzactie cu utilizatorii fara calificative .
Ai avut dreptate. DaniPS3 este clona, prin urmare are ban permanent. Intre timp a fost rugat sa lamureasca situatia referitoare la tranzactie. Daca intr-o saptamana nu primim niciun raspuns, va primi ban pentru Neseriozitate. Hai ca incet incet dispar tzeparii de pe CG...