Bună, numele meu este Adrian, am 17 ani, si am sa vă povestesc și eu cum am devenit pasionat de gaming.
Prin anul 2001 am avut primul contact cu lumea jocurilor, mătușa mea din Italia mi-a oferit de ziua mea o consola Terminator, imi aduc aminte ca în fiecare duminică eram la piață cu tatăl meu care imi cumpăra tot felul de casete cu jocuri, acele casete galbene care probabil nu le voi uita cât trăiesc.Jocul meu preferat era fotbalul dar mă jucam și titluri precum: Street Fighter, Tarzan, Mario.În plus nu pot să ouit pe bunica , ea care juca tetris, sau cărămizi cu le zicea ea, cu ochelarii pe ochi si așezată pe un scăunel la 1 metru în fața televizorului
In acel an, unchiul meu care tocmai venise din Germania mi-a adus un Gameboy împreună cu jocul Mario, care țin minte ca tatălui meu îi placea extrem de mult, în timp mi-am mai cumpărat niște jocuri, iar dupa vreo 3 ani unchiul meu mi-a adus un Gameboy Advance, cu jocuri precum:Super Mario (de data asta color ) Bruce Lee si ceva cu bătaie.
Crăciunul anului 2003 a fost unul pe care nu îl voi uita niciodată.Mătuşa mea din Italia împreună cu unchiul meu, care era Italian, Mi-au făcut cadou mie și fratelui meu un Play Station 1, care era al unchiului meu, care își luase PS2.La vremea aceea nu știam eu de Play Station, vedeam pentru prima oara jocuri pe CD, titluri precum:Ronaldo
v-football, Gran Turismo,Driver, si multe altele, dar astea trei mi-au placut cel mai mult, jocuri mi-am mai luat din piață sau îmi trimitea mătușa din Italia.
Din păcate consola s-a stricat in 2006 și nu a mai putut fi reparată.
Am primit prin 2009 si un ps2, care este la bunici, si când ma duc la ei să mă pot juca

In 2007 am avut pentru prima oară un Pc,care rula jocurile de atunci foarte bine.Pană atunci mă jucam la vecinul meu care mi-e și cel mai bun prieten.El avea in 2004 jocuri faine:Carmagedon, fifa, gta 3 etc.

In 2011 dupa ce părinții mei au strâns niște bani (noi nu prea având situații foarte bune în acea vreme) ne-au cumpărat un Xbox 360 elite 120GB, in ziua în care l-au adus acasă, cam in 26 decembrie, eu eram la ziua bunului prieten, mai sus menționat. Ajuns acasă dupa o noapte grea, credeam ca e de la băutură , vedeam pe mobilă un xbox, si sub brad cutia de la el, semn ca Moș Crăciun nu m-a uitat.

Sper ca și crăciunul acesta sa fie ok din acest punct de vedere
Până atunci imi amintesc aproape in fiecare zi, cum ma jucam cand eram mai mic si sunt fericit că am descoperit această lume minunată a jocurilor.
Și vreau sa le mulțumesc părinților mei ca mi-au făcut un frate căruia îi plac jocurile la fel de mult ca și mie.