tudyniuz: e facut din aluminiu pentru ca doar asa au reusit sa-l faca mai solid si mai usor. Eu sper sa nu mai treaca niciodata la full glass. Oricat de mult mi-ar place sticla, aceasta are niste proprietati care nu sunt OK pentru un smartphone puternice. In primul rand, disipa foarte prost caldura (fata de aluminiu). In al doilea rand, oricat de Gorilla Glass ar fi, nu se compara la rezistenta cu metalul. In al treilea rand, este mult mai greu.

Cu zgarieturile... tine de fiecare cum are grija de el. Repet a mia oara ca intr-un toc la curea (asa cum folosesc telefoanele de cand ma stiu), e aproape imposibil sa-l zgarii, indiferent din ce e.

Cat despre husa... tudyniuz, daca vrei poti sa-ti iei ceva minimalist... transparent... sau doar bumper. Eu nu suport foliile, dar poti sa mergi si pe ideea asta (desi nu-ti ajuta deloc colturile). Eventual o combinatie de bumper minimalist si folii... Eu prefer varianta huselor minimaliste cu grile / gaurele (respira foarte bine si se face transferul termic mai bine).