Single post: Ghidul unui gamer: Jocuri bune pe iOS

  1. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Titlu: Order & Chaos Online
    Publisher: Gameloft
    Data Lansare: 27 Aprilie 2011
    Link iTunes: https://itunes.apple.com/ro/app/orde...uo=4&at=11l8zd
    Pret actual: 6.99 USD
    Cel mai mic pret: 0.99 USD
    Gen: MMORPG
    Marime: aproximativ 1.6GB
    Nota Metacritic: 82/100
    Link Metacritic: Order & Chaos Online for iPhone/iPad Reviews - Metacritic
    Nota personala: 82/100
    Mini Review: Sincer nu credeam sa vad atat de repede un MMORPG pe iOS. Cei de la Gameloft, chiar daca s-au grabit un pic (totusi jocul este din 2011) eu cred ca au reusit sa "cloneze" al naibii de mult universul si mecanica World of Warcraft. Am jucat si eu aproximativ o luna si trebuie sa recunosc ca mi-a adus aminte de feelingul de WoW. Ba mai mult, serverul era foarte populat si cu toate acestea nu am intalnit niciun crash sau disconnect. Grafica este cam slabuta, dar trebuie sa ne gandim ca totusi Order & Chaos Online a fost initial scos pentru iPad 2. Nu stiu daca a mai primit vreun boost grafic, insa cine vrea sa incerce un MMORPG mare (pentru ca este imens), just give it a try! Eu inca nu am avut timp sa-l incerc, dar stiu ca jocul a continuat cu un MOBA: Heroes of Order & Chaos Online...

    Attached Images Attached Images order_and_chaos_online_ipad_1.jpg order_and_chaos_online_ipad_2.jpg order_and_chaos_online_ipad_3.jpg order_and_chaos_online_ipad_4.jpg order_and_chaos_online_ipad_5.jpg