Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
nu-mi place directa spre care se indreapta Apple, daca e adevarat tot ce a aparut pe net in ultima vreme iPhone 4s, (probabil ca 5 in viitorul mai indepartat) vor fi singurele telefoane pe care le voi folosi de la Apple, bineinteles cu ios 6 instalat.
Nu inteleg... spre ce anume se indreapta Apple? iPhone 5C se vrea a fi o varianta mai cheap, pentru cei care nu-si permit. Cei care pana acum au vrut flagship (gen 4S, i5) vor putea sa-si ia in continuare (probabil va fi eliminat iPhone 4 de tot din oferta si vor ramane iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C si iPhone 5S).

Au raspuns si ei cererii actionarilor... aia vor de ani de zile un iPhone mai ieftin... acum o sa-l dea si pe asta ca alternativa. Sa fiu sincer, desi Apple pana acum a mers numai pe produse "de top", cred ca sunt sanse ca de data asta sa faca o miscare destul de buna. La urma urmei, uitati-va la concurenta. Samsung = 99% plastic, LG = 99% plastic, Nokia = 99% plastic... Inseamna ca sunt multi clienti carora chiar le place policarbonat-ul, si se conformeaza si Apple. Oricum, daca e din plastic, asta nu inseamna ca trebuie sa aibe si vreun hardware de 2 lei. Adica, eu sper sa nu se prosteasca atat de rau incat sa nu existe Retina Display, sau sa vedem vreo aberatie gen "are 256MB RAM".

Despre iOS7 si eu am mari temeri... dar pana nu-l vad final, puricat din toate punctele de vedere, nu mai comentez. Inca sunt agasat de prea multa albeatza si chestii stralucitoare plus prea multa "translucenta". Dar vedem, poate va exista si o optiune de "disable this or that". One can only hope