abcdef, in primul rand iti salut creativitatea in alegerea nick-ului.
Acum strict legat de intrebarea ta. Ne poti spune exact ce oferta ai primit si care este varsta consolei, macar de curiozitate?

Ideea este ca intr-adevar nimeni nu-ti poate garanta ca o consola SH nu se va strica si nefiind in garantie poti ramane (scuza-mi expresia) cu buza umflata.
In alta ordine de idei, eu detin o consola SH de mai bine de 3 ani si jumatate (Avea aproape 2 ani cand am cumparat-o). Consola avea inclusiv upgrade de HDD facut de vechiul owner. Nu am avut nicio problema cu PS3-ul, nu mi s-a stricat, nu mi-a dat rateuri, ba pot spune ca merge mai bine ca-n prima zi. E la fel ca orice bun consumabil, iei SH, iei pe proprie raspundere. Gvingi ti-a recomandat ce teste ii poti face, mai mult de atat nu cred ca te poate ajuta nimeni.

Totusi, ceea ce trebuie sa iei in considerare este ca la vremea respectiva eu am cheltuit aproape 1200 RON pe consola amintita mai sus (ce-i drept cu foarte multe bonusuri, jocuri, controllers etc.), in prezent diferenta dintre o consola noua si una SH e probabil prea mica sa merite "riscul".