Quote Originally Posted by Hitman View Post
Am si eu o intrebare existentiala Se merita sa cumperi un Mac ? M-am jucat putin pe al unul amic, desi avea pe el XP (doh), este ok, dar pretul mi se pare destul de intepat. Sunt curios ce v-a facut sa va luati un Mac.

Pe mine m-a atras ecosistemul Apple. Dupa ce am utilizat cativa ani iPhone, iPad, iar in trecutul indepartat iPod, am zis sa incerc si un computer. Trefla imi spunea mai demult (inainte sa imi cumpar) ca trecerea de la PC la Mac e ca si cea de la Dacie la BMW. Am ras atunci, dar dupa ce l-am utilizat putin, mi-am dat seama ca nu era departe de adevar. Sigur, am in continuare PC, dar nu il mai folosesc decat pentru gaming, cot la cot cu consolele. Pentru orice altceva, OS X si iOS.

Trebuie sa vezi un Mac ruland OS X. Pretul poata parea mare, dar dupa ce incepi sa folosesti unul, iti dai seama ca se justifica. N-am avut malware, crash-uri, restart-uri, lag, update-urile stau cuminti in notificarile din App Store si nu imi sar in ochi din toate partile pe ecran etc. Si al meu are un amarat de dual-core. Ce sa mai vorbim de fratiorii mai mari. ( MacBook Pro, iMac, Mac Pro etc. )