Single post: Cele mai bune jocuri de PlayStation Vita (2013)

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cele mai bune jocuri de PlayStation Vita (2013)

    Desi PS Vita mai are putin si implineste 2 ani de la lansare, nu am avut inca ocazia sa facem un Top 10 al celor mai bune jocuri. In mare parte si datorita faptului ca titlurile AAA au lipsit o buna perioada de timp... si poate si datorita pretului (atat la consola cat si la accesorii si jocuri). Cum insa au inceput sa apara ceva jocuri bune, se anunta in continuare titluri mari, pretul a scazut si el (si in special memory card-urile care erau crima si pedeapsa)... cred ca e timpul sa avem acel Top 10 jocuri de PSV.

    In plus, sper ca acest thread sa-i ajute pe cei care vor sa-si cumpere o consola portabila Sony PlayStation Vita si nu stiu daca exista intr-adevar cel putin 10 jocuri bune pentru ea. Voi incepe eu, insa nedetinand (inca) un PSV, imi voi face mea-culpa. Promit sa modific dupa ce-mi voi achizitiona un PSV (lucru care cred ca se va intampla destul de curand, intrucat versiunea noua de PSV nu ma atrage prea mult). Va astept si pe voi cu top-urile personale!
    1. Persona 4 Golden
    2. Soul Sacrifice
    3. Uncharted: Golden Abyss
    4. Killzone: Mercenary
    5. Guacamelee!
    6. Rayman Legends
    7. LittleBigPlanet PSVita
    8. Dragon’s Crown
    9. PlayStation All-Stars Battle Royale
    10. Super Stardust Delta
    Attached Images Attached Images playstation_vita_all_stars_battle_royale.jpg