Am un LED Samsung F8000 (model de 46" inch, dar asta nu conteaza) si ma tot plangeam ca jocurile arata groaznic.
Am incercat jdemii de setari de calibrat (de pe net, redenumit portul HDMI din Default in PC-obtii astfel input lag mai mic, un nou profil etc.-), mi-am schimbat pana si consola crezand ca poate e stricata sau ceva. La fel.
Mi-am luat o plasma recent (un Panasonic VT60, dar nici asta nu prea conteaza, modelul fiind chiar mai ieftin decat Samsung-ul de mai sus). Nu se compara calitatea imaginii nici pe departe nici input lag-ul nici nimic.
Prefer de 1000x ori mai mult plasma si renunt complet la ideea de LED pt. gaming.
Singurul inconvenient la plasma este faptul ca primele 100 de ore trebuie sa-i faci ,,break-in" (slide-uri pe profilul de imagine Default de pe un usb non-stop timp de minim 100h), desi unii zic ca acest lucru este degeaba. Eu am preferat sa aleg calea mai sigura si sa-i fac astfel slide-uri. Aceste slide-uri se pot gasi pe diferite site-uri/forum-uri de specialitate.
Asa ca din jucat pe display-gaming pt PC (BenQ XL2420T/XL2720T), LED (Samsung F8000) si plasma (Panasonic VT60) aleg plasma fara sa clipesc.