Quote Originally Posted by MonkY View Post
My friend... ma bucur ca ai rezolvat cu cei de la lancenters.com. Probabil ca si acum inca rad de tine. Pe ei (in US) ii doare la basca odata ce ti-au luat banii. Tu vrei sa-ti deschizi sala in Romania, nu in US... corect? Cand legile din US se vor aplica in Romania, sa-mi spui si mie te rog. Pana atunci, bafta!
Inceteaza sa mai duci lumea in erroare, fiind in necunostinta de cauza.

Europe
Austria Belgium Bulgaria Cyprus Czech Republic Denmark Estonia Finland France Germany Greece
Hungary Ireland Italy Latvia Lithuania Luxembourg Malta Netherlands Norway Poland Portugal
Romania Slovakia Slovenia Spain Sweden Switzerland UK

Astea sunt tarile cu care lucreaza si tarile pentru care ofera ei licente, daca citesti atent vezi acolo clar ROMANIA.
Ca sa intrii in legalitate din punct de vedere al licentelor trebuie doar sa platesti, licenta costa 10$ / joc .
Stii proverbu cu vulpea ? Acrii-s strigurii.

Si daca tot nu ma crezi, citeste aici: http://lancenters.com/membership/information-eur.aspx .
Sa stii ca asteptam cu totii niste scuze din partea ta, mai bine nu dai sfaturi daca nu esti in cunostinta de cauza decat sa induci lumea in eroare, sau ai ceva de castigat incercand sa ne imbarligi pe noi ca e imposibil de obtinut licentele ?

Quote Originally Posted by SWTFU View Post
Asa o fi. Dar explica-mi si mie daca eu obtin licenta pentru jocul FIFA, de exemplu, de la EA sa-l folosesc pentru uz comercial, ce lege din Romania imi poate anula acea licenta ca sa n-o pot folosi ?
Absolut nici o lege, daca eu obtin licenta pentru FIFA pentru uz comercial, nimeni nu are cum sa o dea la intors. Practic licentele astea sunt niste hartii in care scrie ca tu x-ulescu ai voie sa folosesti jocul original pentru uz comercial, cumparat de la colt cu facutura si chitanta pe firma ta.

Aceste licente sunt doar niste acorduri din partea lor, pe care le poti obtine de oriunde.

Lan centers ofera strict pentru jocuri, nu si pentru console, in urma mailurilor schimbate cu ei.
Singura problema aici este ca actele trimise de ei trebuiesc traduse si legalizate aici.
Asa scapi de birocratia si nesimtirea oamenilor de la birourile din Romania.