Adica Microsoft ofera licente pentru jocuri dar pentru console nu ?

Legat de licentele de la lancenters alea-s pe bune, si sunt acreditati in tara, orice ai zice nu ai cum sa o dai cotita cu licentele de la ei.
Problema ramane insa cea de la Microsoft pe console care se poate ocolii cum s-a mai vorbit de atatea ori.

Legat de termenii de la xbox 360 as vrea sa ii vad si eu, dar cei de pe cutie / hartiile aferente jocului original, nu pe cele de pe site-ul xbox.com deoarece acolo scrie clar ca se refera doar la site si produsele online din xbox.com.

Daca mai are cineva cutia, hartiile si are chef sa ne lamureasca si pe noi, as apecia enorm. Multumesc anticipat

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Iar in Romania, pentru a putea folosi un produs in scop comercial, ai nevoie de anumite aprobari, printre care si cel al producatorului. In cazul de fata Microsoft Romania. Si uite asa ne intoarcem in acelasi cerc vicios...
Pai e imposibil de luat licenta, pentru ca ei nu ofera suport in romania, deci daca nu ofera suport nu au cum sa dea licenta, daca nu au cum sa dea licenta tind sa cred ca nici nu au ce sa faca ca sa te opreasca sa le folosesti.
De aici vine si raspunsul negativ la toate cererile de licente, niciodata ei nu or sa-ti zica tie, poti sa le folosesti fara licenta pentru ca noi nu avem ce sa facem in cazul de fata. MS Romania, nu este producator xbox, este doar un alt departament care se ocupa cu totul si cu totul altceva decat xbox si probabil nici nu au cum sa te traga la raspundere.

Este doar o teorie, dar cred ca licentele jocurilor + aprobabrile de la orda rezolva toata problema asta.
Cel mai bine o poate zice un avocat.