tudyniuz: tot nu te-ai obisnuit cu ideea ca toate device-urile cu Android au acele probleme? Da, stiu ca unii au sarit de n ori pe mine si au incercat sa explice ca la ei nu exista asa ceva. Au spus-o si la Galaxy S2, si la Note si la Galaxy S3, dupa care la Note 2 si la S4... acum si la Note 3 & Co. Desi hardware-ul s-a dublat, triplat... RAM-ul s-a dublat, triplat... problema e tot acolo binemerci. Prin urmare se pare ca problema e "scalabila" indiferent de hardware.

Pentru cei care au impresia ca o spun din rautate (ca as fi fanboy Apple), va reamintesc ca am avut Galaxy Note, Galaxy Tab, Galaxy S4... am Nexus 7 si inca vreo 3 device-uri cu Android in casa... m-am jucat si reparat sute de alti Androizi... Deci nu, nu am ceva cu Google sau Samsung. Doar ca imi place faptul ca e atat de customizabil, ca evolueaza atat de bine hardware-ul... insa software-ul (plecand de la kernel, securitate, stabilitate, ergonomie, performanta) este VARZA! Si in loc sa vad optimizare, pentru mine Android-ul devine din ce in ce mai mult asemanator cu Windows-ul. Vrea mai mult RAM, mai mult storage, mai multe resurse... iar cand vad un Samsung, vad tone de bloatware preinstalate si ruland (a se citi sugand) din baterie si resurse.

Google ar trebui sa inceapa prin a taia din libertatea pe care o ofera. Pai cum sa dai tu accept unui joc sa se instaleze ca serviciu si sa plece la fiecare startup?!? E ABERANT! Cum sa permiti malware sa se vanda pe PlayStore? Wake up Google... you're drunk!