Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
Abonamentele standalone la Orange sunt japca pe fata. De-aia prefer sa le iau cu un telefon care sa justifice pretul. Si ma enerveaza ca nu stiu cat mai am de asteptat.
Incearca si la Vodafone. Dar te rog, nu face greseala de a-ti calcula pe site... sau de a te duce intr-un magazin cu sigla Vodafone. Daca in primul caz vei afla ca pe site nu se regasesc toate optiunile si conditiile... in al doilea caz ai sanse sa dai peste cineva care stie mai putine detalii decat tine despre promotii & co (chestie testata de mine de nenumarate ori).

Eu ultima oara cand mi-am schimbat abonamentul, m-am inarmat cu niste calcule de acasa... cu estimari... cu ce as vrea sa primesc. Am studiat ce aveau pe site dupa care m-am dus la magazinele lor. Vodafone, Orange, Cosmote. Care sa-mi ofere si un i5 la pret bun. Fara exagerare, Cosmote si Orange mi-au oferit la pret dublu fata de ce aveam de la Vodafone (39 EUR la Orange si Cosmote fata de 19 EUR la Vodafone).

Dupa ce faci toate astea si ai si oferta cea mai buna (care e posibil sa fie Vodafone, e posibil sa nu... Dzeu stie ce calcule iti vor face), pui mana pe telefon si ceri cu cineva care sa-ti faca oferta. Daca cumva vii de la un alt provider de telefonie, vei avea chiar un avantaj in plus (celor de la Orange a trebuit sa le reamintesc eu de 50% extra pentru primele 6 luni daca ma mut de la Vodafone, pentru ca ei uitasera). Te va suna cineva care chiar va studia abonamentul tau si optiunile... Eu am stat aproximativ o ora la telefon cu cineva care chiar stia ce vorbeste, si mi-am facut un super abonament (zic eu) pe la 17 EUR + TVA. Plus iPhone 5 la jumatate de pret.

Nu spun asta pentru a fi off-topic. Sunt ferm convins ca acelasi lucru il puteti face si voi pentru un i5S. Bafta!