kiddRasta: din pacate eu am o alta opinie. Firefox fata de IE are avantajul (ca si Safari) ca a fost folosit de putini useri, therefore pe "hackerii seriosi" nu prea i-a interesat sa caute bug holes. Ia uite ce se intampla de la o vreme, de cand Firefox a devenit mai popular... cum apar versiuni noi la fiecare 2 saptamani or so doar pentru a repara security bugs. Cam aceeasi situatie si cu OS-ul de la Apple. Unde daca pana acum cuvinte precum "virus, trojan" aproape nu existau... ia uite dupa "explozia Apple" cum au aparut tone de antivirusi, antispyware, etc... pt. Apple.

In plus, desi Firefox respecta standardele mai ok, pe mine ma deranjeaza ca nu e capabil sa afiseze CSS-ul asa cum o face engine-ul IE. Nu zic ca de fapt IE o face aiurea, insa sa fim seriosi, 90% din webdeveloperi optimizeaza/testeaza paginile pe IE engine. Ca dovada, incarcati consolegames.ro in Maxthon si faceti acelasi lucru cu Firefox. Si veti vedea niste dude urate in Firefox (gen borders pe homepage la Arcade, afisate ca naiba), niste extra spatii, and so on.

Eu unul am tot testat n browsere, de la GreenBrowser, Avant Browser, Maxthon, Firefox, Opera, etc... si m-am stabilit la Maxthon 1.x. Seria 2.x desi vine cu niste features exceptionale, inca ma stresseaza suficient pentru a nu face upgrade. So, pe Windows merg pe Maxthon, pe Linux merg pe Firefox, iar pe mobile, pda, merg pe Opera