Quote Originally Posted by OEE View Post

Recomandarea mea: termina jocurile si apoi da delete. Sau activeaza-le pe cont si apoi le down doar cand ai de gand sa le joci.
M-am gandit si eu la asta dar imi place sa le am pe toate, multe dintre ele le-am terminat.
Sper sa ma intelegi.

---------- Post added 19-10-2013 at 03:59 ----------

Quote Originally Posted by MonkY View Post
hamiltonDSi: sa nu faci greseala sa pui HDD de 10.000 RPM in PS3. O sa fiarba (atat la propriu cat si la figurat)! Chiar si un WD Velociraptor, fara heatsink se duce naibii instant. Daca vrei ceva viteza si spatiu mare, mergi pe o solutie de tip SSHD (hibrid SSD pt. cache + HDD normal de 7200RPM sau 5400RPM pt. spatiu). Daca vrei viteza mare no matter what, mergi pe SSD... dar probabil o sa dai o avere.

Eu iti recomand sa pui HDD intern. USB-ul acela nu face fata (daca cu HDD-ul de 5400RPM te-ai saturat, sa vezi ce "fun" e la USB - chiar daca ai timp de acces mult mai mic, la bandwith e criminal - nu cred ca poate mai mult de 20MB/s la citire).

Poti face transfer de pe HDD-ul intern via USB cu ajutorul fie al unui adaptor USB-SATA, fie cu un rack extern care stie de USB.
SSD-urile sunt foarte scumpe, am unul de 120GB in calculatorul meu si am platit aproape 500RON pentru el !
Am auzit si eu despre SSHD, sunt de incredere ? Nu trebuie sa fac ceva smecherii prin OS ca sa fie compatibil ?
Dar daca punul unul de 10000RPM si un cooling pad de laptop sub consola ? Asa evit overheat-ul ?
Intradevar, extern e destul de naspa cu viteza de transfer.