Radeon HD 7990 nu mai are probleme,a fost fixat cu driverul 13.8,de aia si pe gpuboss.com are 9.2 sau 9.3 si 690 9.0 nota. Si e overall the king... dual gpu.
Merdiso te rog sa citesti tot,si atunci vei intelege absolut totul.
Si cica AMD are drivere proaste,Monky..daca nu stii,nu vorbi. - Nu traim in trecut. Ei nu lanseaza 3-4 drivere ca nvidia,ca la nvidia debea la al treilea vezi performanta scrisa de ei. La AMD e direct din primu driver,nu trb sa scoata 100 ca sa deie performanta promisa.



Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Foarte de acord cu asta, eu unul exact asa vad situatia.
Eu personal am mers pe o solutie AMD pentru GPU si intr-un fel imi regret decizia. Nu am avut niciun fel de problema pana acum, dar regret uneori ca nu am mers pe o placa NVIDIA. Au drivere mai multe, jocurile sunt mai optimizate pentru placile NVIDIA, iar preturile nu mi se par mai mari deloc. La mine nu a fost deloc bugetul problema, ci pe moment am considerat AMD drept solutia optima.
E ca la masini. Placile AMD sunt ca un Mustang, multa putere pe foaia de specificatii, dar daca nu ajunge toata puterea pe asfalt cum trebuie, un amarat de Clio Sport zboara pe langa el.
Nu e adevarat,drivere mai multe? Ia vezi si la AMD,si nvidia baga driverele rapid,dar nu optimizate complet,chiar daca ei spun nu e adevarat,au fost facute teste,debea la al doilea sau chiar al treilea driver se simnte performanta,pe cand la AMD e direct optimizare,din prima. Jocurile sunt mai optimizate pentru nvidia? Aici gresesti,mai verifica odata si revin-o. AMD Gaming Evolved si-a facut aparitia in mai multe jocuri. Si ei daca isi fac aparitia nu isi fac aparitia doar pentru optimizare,ci ajuta inginerii sa scoata un joc excelent,cu tehnologiile lor sau cu experienta lor.
Multi au ales si vor alege AMD/AMD Gaming Evolved.
Photoshop CS6 nu mai foloseste Cuda Cores,si acuma pierde detasat.
Sapphire a ales AMD.
Doar cateva exemple.
Exemplu,bioshock infinite e in 2 tabere si rosu dar si verde.
In BF3 cu driverele au scos peste 20-25% performanta,din toate driverele desigur.E confirmat si pe lab501.(un exemplu)
Preturiile nu ti se par mari? Glumesti,nu? Diferenta dintre preturiile de la AMD si nvidia e foarte mare.
Si sa nu regreti,pentru ca nu ai de ce sa regreti.