Quote Originally Posted by Bizzare View Post
Probabil vor fi reduceri ca si unul trecut, la lucrurile care nu ti le permiti decat daca numele tau de familie este Tiriac si la chestiile de care n-ai nevoie.
Eu indraznesc sa spun ca pt. mine anul trecut s-a intamplat exact opusul celor spuse de tine. Mai exact, nu prea am avut ce sa cumpar pentru ca reducerile au fost de obicei la produse extrem de ieftine si de proasta calitate... de care nu ma ating nici daca sunt moka. De exp. tabletele de top nu existau in oferte, dar gaseai tot felul de chinezarii. TV-urile de top aproape ca nu existau, dar gaseai firme de nici nu auzisem de ele pana atunci. M-am uitat dupa un monitor bun... si in afara de un Philips, la oferta nu erau decat cele care in mod normal nu prea se vand.

As vrea sa vad si eu o firma care sa zica "De Black Friday aveti 25% reducere la TOATE produsele de pe site". Sau 50%, sau cat vor ei... dar la tot, nu la cele selectate.

Si sper sa-si rezolve problemele de organizare... pt. ca anul trecut livrarile ajunsesera sa intarzie cu 7 zile din cauza unui amarat de Black Friday.

Nu mai spun ca la o saptamana dupa Black Friday mi-era aproape imposibil sa cumpar un amarat de mouse... pt. ca toti erau ocupati (la o firma axata pe produse IT&C) cu livrari de frigidere si aspiratoare...

De site-uri nu mai vorbesc. Inca mai am screenshot-uri cu "Pisica inca lucreaza", "Reparam la site" sau mai stiu eu ce... Daca noi, care suntem non-profit, ne-am agitat sa facem upgrade-uri pentru a tine un anumit numar de useri simultan pe server dedicat... nu inteleg cum altii inca au "nesimtirea" de a tine un shop (care face mii de euro pe luna) pe un amarat de cont de tip shared (adica pe acelasi server sunt alte zeci/sute de clienti).

Este motivul pentru care personal ma gandesc sa fac un top al calitatii anul acesta... Unde sa dam cu totii note firmelor care vor fi implicate in Black Friday.