Single post: Scaun egronomic Vertebro - cat de reusit e si ce alternative gasim?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Scaun egronomic Vertebro - cat de reusit e si ce alternative gasim?

    Salutare natiune! A inceput al meu scaun sa dea semne de imbatranire (un scaun "directorial" din piele care cred ca a depasit venerabila varsta de 15 ani) si m-am gandit ca e timpul sa-i caut un "replacement". Mergand pe principiul "sunt prea sarac sa cumpar ceva ieftin si prost" (care sa se strice dupa 2-3 ani), am inceput sa arunc o privire pe la Mobexpert si IKEA. M-am ingrozit un pic (un scaun asemanator cu al meu - pe care am dat cam 300 RON - la Mobexpert sare linistit de 1000 RON!)... si am zis ca poate voi aveti idei mai interesante.

    Am inceput sa ma gandesc mai mult si la mine... si prin cautarile mele am luat in considerare variantele ergonomice precum si cele cu mesh (o textura prin care iti respira spatele). Pana am ajuns la Vertebro. Il gasiti aici si aici. Pretul e relativ decent (aprox. 600 RON) fata de celelalte... dar cred ca nu este din piele (PU presupun ca este "piele" ecologica - nu?). Totodata, pare cam "dezechilibrat" (facut "la ochi") si rolele par a fi "de jucarie"...

    Are cineva asa ceva? Ati testat scaunul acesta? Cum sta la partea de ergonomie (care pentru mine e super importanta... avand in vedere ca eu stau in acel scaun la munca peste 10 ore pe zi)? Vad ca are doar 5 ani garantie (pe cand IKEA ofera 10 ani garantie la scaune ca acesta).

    Daca aveti si alte recomandari, please let me know!

    Attached Images Attached Images scaune-directoriale-off901-vertebro-1.jpg scaune-directoriale-off901-vertebro-2.jpg scaune-directoriale-off901-vertebro-3.jpg scaune-directoriale-off901-vertebro-4.jpg