Salut! Ma numesc Adrian Florea si m-am inregistrat in speranta ca voi gasi niste fani lego pe aici.
Multi am crescut cu lego, si din acesti multi, unii am revenit la aceasta jucarie dupa o anumita varsta (dupa ce ne-am dat seama ca nu e distractiv sa devii complet adult).
Cu siguranta unora vi se va parea penibil, dar intai trebuie sa vedeti ce se poate face inainte sa va dati verdictul. Eu am re-inceput sa cumpar si sa construiesc din lego acum aproape trei ani, si in lipsa unei comunitati in Romania, am ajuns activ pe forumuri si siteuri internationale. Comunitatea internationala este Imensa, cu membrii variind intre varste de la 10 la 60 de ani. De la colectionari , la constructori.

Stiu ca in general mentalitatea din Romania nu incurajeaza un astfel de hobby, dar sper ca cu aceasta ocazie sa mai scot din ascunzis niste fani lego.

In ultimul an am avut functia de ambasador Lego (un fel de legatura intre fani si comunitate) pentru un site de lego Star-Wars din state, si cu ajutorul acestei functii, am organizat impreuna cu cativa fani prima expozitie lego din romania, care s-a tinut in decembrie 2008 la Cluj.

Pentru poze cu creatiile mele, dati click aici.