Single post: ,,Sony's GTA'' , miraculos daca s-ar fi lansat...

  1. #1 SP
    Member colossus's Avatar

    ,,Sony's GTA'' , miraculos daca s-ar fi lansat...

    Toata povestea a inceput acum 7 ani ,atunci cand la conferinta de presa SONY E3 2006 din Los Angeles ,baietii de la London Studio au dezvaluit un gameplay foarte promitator al unui joc care pe parcursul lui,spuneai:Hold on,asta e joc sau film?;Stralucirea si reflectiile tablei masinilor,cutscene-urile,environment-ul,felul realistic in care se miscau protagonistii si in ultimul rand si cel mai important modul in care reactionau lucrurile distruse,te asigurau ca nu ai mai vazut asa ceva pana atunci.

    Din acel moment IGN,Gamespot &CO erau disperati sa afle cat mai multe despre acest joc,cunoscut sub numele de ,,8 DAYS''.Odata cu toate
    astea, SCE au ''intaratat'' cumva publicul insa pe masura ce timpul trecea nu aparea nimic nou,singurele ''dovezi'' ramase in viata fiind cateva trailer-uri scurte(2-6 minute),niscaiva screenshot-uri si un cover pentru CD-ul original(retail).

    Din punct de vedere al gameplay-ului,8 DAYS arata ca un ,,hybrid third-person shooting and driving action game'',comparat pedeparte cu ,,Pursuit Force'' de pe PSP.Este adevarat ca nu era proiectat sa fie open-world ,insa putea foarte usor sa semene cu un''GTA V-mission only''(adica fara free-roam),facut de SONY,ba chiar sa-l depaseasca(la acest capitol).Si sa nu mai spunem ca unele secvente cu full HUD,i-au facut pe toti sa se intrebe daca e prea frumos sa fie adevarat.

    Anyways,vestea cea proasta urma sa vina pe 4 iunie 2008 ,atunci cand ,,8 DAYS'' si alt joc numit'' The Gataway'' au fost anulate pe motivul redistribuirii resurselor si bugetului.Insa in 2009 jocul a fost etichetat drept''ON HOLD'',deci sa ne mai asteptam la ceva surprize?..(hardly to believe).
    Si sa nu uitam ca acum vreo cativa ani si eu am crezut ca acele gameplay-uri si beta'uri de pe YT reprezinta GTA 5;dar nu pentru mult timp.

    Ce parere aveti despre acest joc;L-ati fi cumparat?..,ar fi putut el reprezenta puterea PS3-ului mai mult decat alte jocuri (ex.Uncharted,Infamous..)?
    PS:Cred ca majoritatea stiati deja de acest proiect,insa nu cred ca e timpul trecut sa-l analizam putin: Eight Days (Game) - Giant Bomb ; http://www.thesixthaxis.com/2011/08/...me-eight-days/ .
    Attached Images Attached Images 0.jpg gallery_000_2.jpg eight-days.jpg eight-days-20060508112414075.jpg