Nu stiu cat de buna e ideea asta. Cu siguranta nu sunt chiar asa multi cei care fac bani din vanzarile de pe Bazar, iar consolistii obisnuiti, ca mine, care vand un joc o data la 2 luni sa isi poata lua altul sigur nu vor dona doar pentru a putea pune anunt ci vor apela la alte site-uri/forumuri. Cu cei cativa afaceristi eu zic ca nu se strang bani destui.

Si inainte sa sariti la atac sa fie clar: nu am spus ca nu donez sau ca as avea ceva impotriva donatiilor. Chiar am donat mai demult si o voi face probabil si acum. Dar blocarea postarilor in aria Bazar nu mi se pare un motiv suficient de bun sa-i convingi pe romanasii nostrii sa doneze. Chiar daca eu nu am cine stie ce postari pe aici, am accesat CG in fiecare zi de cand mi-am luat consola si am aflat multe chestii folositoare din discutiile purtate intre userii mai priceputi intr-ale consolelor. Asta ar trebui sa fie motivul pentru care donam. Sunt sigur ca multi au fost ajutati pe site-ul asta cand au avut probleme cu consolele. Acum ar fi cazul sa intoarca favoarea si sa contribuie si ei la mentinerea in viata a comunitatii. Cine stie, poate mai au nevoie de ajutor si alta data si nu vor mai avea unde sa gaseasca raspunsuri la nelamuririle lor.