Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
Avand in vedere ca il aduc din SUA unde costa in jur de 1320 lei nu pare mic pretul, dar pare ciudata chestia cu avansul de 500 lei.
De multe ori, magazinele mici de cartier, sunt muuult mai serioase decat marii colosi, gen Altex, Domo, Emag, etc. Si mi se pare foarte normal ca respectivul magazin sa perceapa un avans pentru a avea certitudinea vanzarii produsului. La urma urmei oamenii baga ceva bani in produslele alea(PS4), si banuiesc ca nu cumpara 3-4 bucati.

Iar pretul e foarte bun. Sub 1700 de lei. Pai eu de la unguri am luat consola cu 2100 lei. Si a fost ieftina, comparativ cu ce preturi am vazut la console pe la PCgarage sau alti "mari" de ai nostri.

Si o sa va intrebati de garantie. Pai ce, daca se strica consola luata de la Altex sau Domo credeti ca o repara ei in spate in magazie? Tot la Sony o trimit, cum banuiesc ca va face si magazinul ala.
Nu stiu, nu cunosc respectivul magazin, zic doar ca e posibil sa fie serios, caci repet, am intalnit magazinase mici mult mai serioase decat magazinele mari.