sexbobobm91: Thanks! Nu stiam lucrul asta despre Wii U, dar la partea cu jocurile digitale eu am avut dintotdeauna aceiasi regula: atata timp cat inca se mai poate, jocul retail e sfant! Motiv pentru care 99.9% din jocuri mi le achizitionez retail. Ma gandesc ca poate peste 10-20 de ani nu va mai exista eShop, sau Sony renunta la PS+ sau Microsoft renunta la console... iar eu vreau sa stau ca bosorogii si sa ma pot inca juca ce am cumparat.

Privatul: asa cum a zis sexbobomb91, cred ca i-am scazut prea putin pentru ca a venit defect. Daca nu aveam acel HDD de schimb, acum PS4 nu ar fi existat deloc in comparatie, eu as fi avut o cutie pe care nu ma pot juca nimic si i-as fi dat 0 puncte. I-am scazut la packing pentru ca sunt aproape sigur ca HDD-ul s-a busit pe drum fix din acest motiv.

Cat despre "accesoriul" Vita, desi am vorbit ca fiind un plus Remote Play-ul, eu cred ca n-ar trebui sa il luam ca atare, pentru ca totusi vorbim de £149. Ori daca un Kinect poate parea scump (este estimat la £30), ce sa mai vorbim de un accesoriu care costa aproape cat una din consolele din test? E bun pentru cei care detin Vita, dar eu nu l-as numic accesoriu pentru PS4, ci o alta consola care poate comunica cu PS3 si PS4. Nu de alta, dar altfel ajungem sa spunem ca si un iPad Air poate fi accesoriu de Xbox One pt. ca ruleaza SmartGlass.

Hai la multi ani!