Merci bungabubga. Da, sunt sigur ca as fi putut pune la punct un sistem de punctare mult mai bun, dar am zis sa fac in asa fel incat nici macar eu sa nu stiu care va fi rezultatul final. Si practic am plecat la fiecare categorie de la 10/10 si doar le-am scazut puncte. Dupa ce am terminat ma intrebam si eu cum ar fi fost daca as fi mers pe un punctaj in care sa merg si pe negativ dar si pe pozitiv (adica sa si adaug puncte, nu doar sa scad). Dar nu-i nimic, facem un alt versus la anul, cand probabil vor conta mai mult jocurile si vom sti mai exact cum sta fiecare la capitolul fiabilitate.

Cat despre cine e castigator, depinde ce conteaza mai mult pentru fiecare din noi. De exp. daca un gamer vrea cat mai multe jocuri si nu se multumeste doar cu cateva pe care sa le poata numara momentan pe degete, atunci isi ia Wii U. Daca vrea neaparat o consola care sa fie lansata oficial si in RO, isi va lua PS4. La fel cum putea vedea si din unghiul opus... sunt oameni care nu vor cat mai multe jocuri, si vor neaparat un Killzone. Sau oameni carora putin le pasa daca se va lansa oficial in Romania sau nu. Asa cum s-au jucat de peste 20 de ani pe un SNES (de exp.) fara ca acesta sa fie oficial in RO, asa vor putea si de acum incolo.

Important e ca 2014 arata bine... consolele au primit in sfarsit un upgrade (de-abia astept sa vad un Uncharted, un TLoU sau un GTA V in 1080p), titlurile mari nu se vor lasa asteptate prea mult... E de bine! Asa ca, hai noroc!