Quote Originally Posted by Dant3 View Post
MonkY ai avut sau ai probleme cu thumbstick-urile controlerului DS4 sau cum naiba se numesc? Am văzut ca deja lumea isi cumpăra separat, iarasi o chestie enervanta pe langa baterie.
Nu, pe mine nu ma deranjeaza chiar deloc, si mi se par mai ergonomice decat la DS3. Materialul nu e prea bine ales insa, nu stiu daca vor rezista prea mult in timp (pare a fi tipul de cauciuc care se va destrama).
Quote Originally Posted by Dant3 View Post
1.De exemplu eu am avut probleme cu 2 console PS3, tu esti la a opta consola Xbox 360. Nu cred ca trebuia sa scazi nota PS4 pt ca nu ţi-a plecat la prima cheie Pe acest principiu, Xbox-ul din generatia trecuta trebuia sa ia 1 sau 2?
De bine de rau, primul Xbox 360 a mers fara probleme ceva ani, nu a venit busita din start sau ca la altii dupa nici macar 2 saptamani de gaming sa-si dea obstescul sfarsit. Am ajuns la a opta, dar asta nu inseamna ca au picat 8 (una schimbata pt. ca am vrut consola neagra - i hate white!, o alta pt. hdd mai mare si kinect, and so on). Da, RRoD-ul a fost o mare porcarie si si-a luat suficiente injuraturi Microsoft de la mine... sper ca Sony sa nu vrea sa copieze exemplul.
Quote Originally Posted by Dant3 View Post
2. Sa compari librăria cu jocuri a consolei WiiU cu librăria XboxOne si PS4 nu e fair, comparaţia asta era bine sa o faci in decembrie 2014.
Scuze, dar eu ma joc azi... nu in Decembrie 2014. Omul poate vrea sa-si ia consola sa se joace acum, nu sa astepte un an ca sa vada ce se mai intampla. Pe principiul asta, eu zic ca nici in Decembrie 2014 nu va fi bine... poate jocurile cele mai tari ies in Decembrie 2015. Sau 2016...