Primul meu joc a fost box tailandez pe o clona Atari, probabil cunoscuta, si anume "Rambo".

Dupa aia a venit perioada arcade cu jocurile renumite gen Terminator, un simulator de elicoptere cu tot cu "cockpit" pe care-l caut disperat ca ma gandesc poate in viitor imi fac o casa a mea si sa am o camera dedicata gaming-ului de unde n-ar trebui sa lipseasca
Tot in perioada aia am jucat foarte mult arcade pe Neo Geo.
Imi amintesc acum de World Heroes Perfect la care eram cel mai bun din cartier in special pentru ca am fost singurul care a reusit sa termine cu toate personajele. Se adunau cate 10 in jurul meu doar sa ma vada terminand jocul cu 1 fisa, alegandu-mi jucatorul la intamplare. In perioada aia luam din casa 2 sticle de ulei goale (150 lei sticla) si le spalam bine ca sa para sticle de bere, si le vindeam la o bodega care cumpara sticle pentru ca era 300 lei o fisa la aparat Ce vremuri...

A urmat perioada NES (mai degraba Terminator pentru ca eu am avut Famicom adus de taicamio si se vedea alb negru pe televizorul meu ) Acum regret enorm ca a fost aruncat pe undeva, imi dau seama ca ar fi fost un item de colectie (Junnkie tin sa multumesc ca mi-ai adus aminte de James Bond JR pe care l-am rejucat acum vreo saptamana) si perioada SNES/Sega Mega Drive in care cel mai mult am jucat TMNT Turtles in Time, Asterix, Killer Instinct si Goof'n Troop - un joc genial pe SNES - si respectiv Duck's Tale pe Mega Drive.

De atunci am intrat pe PC si pana la PSP/DS/Xbox 360 n-am mai vazut consola.