Single post: Sfaturi achizitionare aparat foto

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Sfaturi achizitionare aparat foto

    ma scuzati ca deschid un astfel de thread din nou, dar poate va fi folosit si de catre alti useri in viitor.

    am si eu nevoie de putina indrumare sau cateva sfaturi in achizitionarea unui aparat foto, mentionez de la inceput ca nu este pentru mine si ca bugetul ar fi in jurul sumei de 700-800 ron. aparatul va apartine un fete care vrea in primul rand sa se "joace" cu el, nu are de gand sa devina fotograf profesionist peste noapte cum devin copiii din ziua de astazi, il va folosi in mare parte la poze de tip potret, pentru ca a fost impresionata ce poate face aparatul unei prietene, care este un DSLR (Nikon D60) si isi doreste si ea sa faca poze care sa se apropie macar de calitatea pozelor facute de acel Nikon.

    evident un DLSR iese din discutie asa ca ne-am orientat catre un aparat compact, dar cum suntem total pe langa subiect, mai ales eu, am decis sa apelez inca o data la comunitatea consolegames.ro pentru ca am vazut foarte multi pasionati si adevarati profesionisti ale caror sfaturi nu dau niciodata gres. de asemenea doreste ca aparatul sa aibe macar forma unui DLSR () de aceea am selectat doar cateva produse care indeplinesc aceste conditii. intentionam sa mergem pana la f64, sa vedem cu ochii nostri de ce sunt in stare, inainte de a achizitiona unul.

    daca aveti si alte propuneri va rog sa scrieti, nu trebuie sa aleg neaparat unul din lista pe care am lasat-o eu.

    daca credeti ca merita acest DSLR, este cel mai ieftin pe care l-am gasit si dpdv al calitatii pozelor este la ani lumina fata de lista de mai sus, va face un efort financiar si il va achizitiona pe acesta, doar daca merita intr-adevar.
    Canon EOS 1100D kit EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 Mk III (fara IS - F64

    va multumesc foarte mult anticipat!
    Attached Images Attached Images canon_eos1100d.jpg