Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
Haaha, si eu am 8600 GT!

Nintendo dovedeste in fiecare zi ca gaming-ul nu este despre grafica, putere de procesare sau altceva de genul asta... Eu ii iubesc, pentru ca sunt aici de la inceputuri, si sper sa fie aici si peste 20 de ani! Cel putin consolele portabile de la Nintendo sunt o nebunie curata!

Wii-ul nu ma prea atrage tocmai din cauza graficii. Recunosc, dupa 1080p pe PS3 si 720p pe 360, pur si simplu nu pot sa mai vad rezolutia aceea pe Wii. Adevarul e ca pe LCD-uri sau plasme Wii-ul se vede ca naiba! Am incercat sa ma joc POP pe Wii la un prieten si nu vedeam pe unde trebuie sa inaintez, atat de nasol se vedea... Pe TV-uri normale, CRT, se vede cat de cat acceptabil, daca nu esti pretentios... Daca o sa-mi iau vreodata Wii, o sa-l pun pe vechiul CRT, alaturi de consolele vechi. Am vazut ca majoritatea gamerilor retro se joaca pe CRT-uri. Insa cum sa-ti iei o consola in 2009 si sa o pui prin cablu RGB pe vechiul TV?

Eu si pe PS3/360 ma joc tot pe CRT , crezi ca nu ma simt la fel de bine ca si tine care te joci in 1080p man?