EspiritusSanctus: pana acum cam tot ce am vazut de la acele super studio-uri de care vorbesti au fost 30 FPS and below. Si cu toate astea, nu s-a plans nimeni de un Uncharted, The Last of Us & Co... Brusc, 30FPS a devenit oribil iar Sony e zeul marii.

Nu zic nu, din partea mea, sa ruleze la 500FPS... degeaba insa faci asta cand ai un lag de vreo 50-100ms la majoritatea TV-urilor, la care adaugi lag-ul dat de un controller wireless (care mai e si pe Bluetooth pe deasupra). Cei care chiar simt asta investesc in TV-uri sau monitoare capabile sa se duca la un 7-10ms response time, se joaca pe gamepad cu fir (sau tastatura/mouse)... Restul e can-can.

---------- Post added 26-01-2014 at 15:57 ----------

Quote Originally Posted by Trefla View Post
Cine nu vede diferenta dintre 720p si 1080p sa isi cumpere ochelari ( Monky nu ma refer la tine )
Eu n-am zis niciodata ca nu exista diferenta intre 720p si 1080p sau chiar 4K, 8K. Doamne Fereste. Am vorbit doar de FPS, unde intr-adevar, fiecare distinge mai bine sau mai putin bine (si in general majoritatea se simte bine la un lock de 30FPS). Insa ma distreaza ca simte chiar si 5FPS in plus, dar nu simte lag-ul cat casa.

Cat despre ochelari, din fericire am nevoie doar la apropiere. La distanta (peste 30cm ) sunt inca un vultur