Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
Azi am luat consola si eu de la 4games din Cluj. Baietii au stocul luat de pe amazon. Bundle cu KZ, made in china. M-am jucat cca 1 ora (putin de tot sp, un meci tdm multiplayer) si intradevar este zgomotoasa. Mult mai zgomotoasa ca grasa de PS3 40GB. Sper ca e normal acest regim de functionare. In weekendul acesta ii fac testul de rezistenta si revin cu impresii.

PS: o tin pe verticala, fara stand (deocamdata).
Quote Originally Posted by mentorica View Post
De aia e zgomotoasa ( ii opturzi o racire fara stand ) .
Quote Originally Posted by Tempest View Post
De asemenea am observat ca citirea discurilor este mult mai zgomotoasa cand PS4 este pe verticala. Cel putin la mine asa se aude de parca diskurile se lovesc de partea de jos a blu-ray reader-ului din cand in cand (posibil din cauza gravitatie ).
OK, am jucat ieri cca 3 ore KZ in singleplayer cu unitatea pozitionata orizontal iar diferenta a fost MAJORA. Nu a fost deloc galagioasa, sunetul unitatii optice fiind mai puternic decat ventilatoarele. Imi pare rau sa constat ca Sony a scos consola cu acest defect de proiectare. Personal nu ma afecteaza cei care prefera aspectul consolei sau cei care nu au suficient spatiu si trebuie sa o tina vertical cred ca vad acest lucru ca o inconvenienta. Sunt convins ca va fi revizuit designul in viitor. Oricum sunt fericit ca deocamdata am parte de o consola perfect sanatoasa.