Mai joaca cineva Dark Souls? In urma cu o saptamana mi-a venit ideea sa ii "mai dau o sansa" (in Anglia nu prea am avut timp sa il joc, trebuia sa impart TV-ul cu altii...in plus faptul ca era "open-world" mi-a taiat macaroana din prima: am mers din greseala in Anor Londo mai intai apoi spre Catacombe...abia dupa jumatate de ora mi-am dat seama in ce directie e Undead Burg). And what do you know it? Acum m-a prins aproape la fel de tare ca Demon's Souls. Dar man ce ma enerveaza unele zone. Imi vine sa trantesc maneta si sa ma urc pe pereti uneori de nervi (just like the good old times in high school).

Am terminat prima zona destul de usor (ma simt foarte norocos avand in vedere ca foarte multi useri m-au ajutat (si invadat) in ciuda faptului ca jocul s-a lansat de doi, trei ani). In padure mai am doar Hydra, canalul e "curat". Optiunile mele sunt: catacombele si zona aceea care seamana cu Valley of Defilement. Am facut rost de o un divine sword the tot r@#@%^& fata de ce aveam (un battle axe +8) si pot progresa in catacombe. Dar ma enerveaza in ultimul hal! Foarte multi skeleti, nici un bonfire prin zona, e ca un labirint destul de complex si inca nu m-am prins care e ruta la boss... singurul avantaj e ca necromancerii sunt considerati mini bossi deci nu respawneaza de fiecare data. Anyway foarte enervant.

Anyway, cu nervi sau fara (nu imi pot imagina fara), vreau sa platinez jocul exact cum am facut si cu Demon's Souls. Sunt curios daca a reusit cineva. Cat timp v-a luat? Cat de frustrant a fost? A fost mai greu decat la Demon's Souls (in caz ca l-ati platinat)? Sigur o sa il termin cel putin odata dar paca vad ca nu o sa ma pot opri pana nu ajung cel putin la NG+++.

P.s. Resursele mi se par (cel putin pt moment) mult mai greu de gasit fata de Demon's Souls (acolo era simplu: in zona x la inamicul y gasesti piatra z. Si le gaseai destul de frecvent ca sa te prinzi de pattern si sa nu te oblige sa cauti pe internet). Daca aveti niste zone bune de farmat, please let me know .

Anyway jocul e awesome si vreau sa il termin macar odata pana se lanseaza DS2 (pre-order-ul la CE l-am dat de vreo 4-5 luni). La sequel nu voi repeta gresealade la Dark Souls 1.