Nu te obosi cu lightning, a fost nerfuit grav, mai bine ar fi sa duci arma la +15 ca sa o poti folosi darkmoon sau sunlight blade pe ea. La magic build poti sa mergi pe un enchanted sau magic weapon pt stat scaling. Pt catacombe mai bine folosesti un silver knight spear (e considerata divine si da perma kill la scheleti). In general e recomandat sa ajungi intre 110-130 pt co-op/pvp. Pe magie o sa rupi cand inveti cristal spells (devine la fel de op ca in Demon's), dar sa nu exagerezi prea mult cu attunement, baga doar pana ai vreo 7 sloturi (dupa, devine prea mare nr de puncte necesar ca sa renteze). Piro e bun NG si NG+ dupa care devine underpowered deoarece nu se scaleaza cu nici un stat. Piro merge combinat cu un str / dex / quality build in vedere folosiri lor ca support spells (in special power within sau iron flesh).

Upgrade paths: Lightning, Raw, Crystal, Ocult, Chaos, Fire, Dragon fa doar pentru trofee, in rest sunt inutile daca vrei sa faci mai mult de NG+. Restul sunt bune in funtie de build-ul ales.

Sa vad ce arme mai am pe mine, din pacate nu mai am save-urile originale (cu toate armele and ****), ci doar cele de Prepare to Die Edition, dar am si acolo mai multe caractere cred. Per total am depasit 1000 ore.