Single post: Flappy Bird

  1. #1 SP
    Member colossus's Avatar

    Flappy Bird

    Doamne ,cred ca asta este unul dintre cele mai enervante jocuri facute vreodata , si e din ce in ce mai cunoscut de aproape toata lumea.
    De fapt el a aparut pe 24 Mai , si este creatia celor de la Gears Studio ,aflat in Vietnam (cred ca stiu de ce .. ) ,fiind disponibil pe Ios si Android.
    Personajul in sine ''Flappy'' a fost catva timp ''ratusca cea urata'' creata de Dong Nguyen ,deoarece acest caracter a fost respins si neinclus intr-un joc multiplatforma in anul 2012 ; Bineinteles ca dupa acest eveniment ,Nguyen se arata foarte nemultumit spunand ca '' nici-o creatie de-a sa n-a fost imposibil/a de jucat''.

    Credeati ca pana acum un joc greu are la baza multe optiuni, scheme grele ,controale complicate. Ei bine, ''Flappy Bird'' nu te pune decat sa apesi doar un singur buton (pt a zburda in aer si a ocoli obstacolele) ,dar iti trebuie o indemanare al naibii de buna ca sa stii cand sa-l apesi (cu exceptia adolescentilor japonezi ce butoaneaza toata ziua la aparate) ,si cred ca e cea mai buna deffinitie a greului.

    Care e scorul maxim obtinut de voi ,si ce credeti despre acest joc?
    Attached Images Attached Images flappy-bird-3.jpg flappy-bird.jpg flappy-bird.jpg flappy-bird-suicide-lead.jpg life-lessons-flappy-bird-pictures.jpg