Single post: Samsung lanseaza Galaxy S5!

  1. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: sorry man, cam astea sunt reactiile peste tot in lume. Samsung s-a culcat pe lauri si a iesit cu un semi-flagship cu o singura functie in plus (si aceea copiata prost). Sunt unele chinezarii care arata mai bine (si culmea, care folosesc sticla, unibody sau aluminium)... In plus, cine Dzeu se mai uita la asa ceva pe langa Sony Xperia Z2? Ia sa facem o comparatie mica:

    CPU:
    Galaxy S5 - Snapdragon 800
    Xperia Z2 - Snapdragon 801
    Winner: Xperia Z2

    Battery:
    Galaxy S5 - 2800mAh
    Xperia Z2 - 3200mAh
    Winner: Xperia Z2

    Camera:
    Galaxy S5 - 16Mpx
    Xperia Z2 - 20.7Mpx
    Winner: Xperia Z2

    Design:
    Galaxy S5 - Plastic + plastic
    Xperia Z2 - Glass + aluminium
    Winner: Xperia Z2

    Extra:
    Galaxy S5 - Fingerprint scanner
    Xperia Z2 - Triluminos
    Winner: Galaxy S5

    In rest, ambele sunt cam la fel. Stiu 4K, au microSD, sunt waterproof si dustproof. Nu stiu la RAM cu S5-ul (mai peste tot scrie 2GB RAM), dar stiu ca Z2 are sigur 3GB RAM (plus suport pt. 128GB external datorita SoC-ului).

    Atasez cateva imagini mai jos. Nu sunt eu mare fan al telefoanelor Sony, dar Xperia Z2 mi se pare o bijuterie pe langa plasticaraia de S5. Sper ca nu supar pe nimeni... daca da, blame it on Samsung.

    Later edit: si un filmulet

    Attached Images Attached Images sony_xperia_z2_07.jpg sony_xperia_z2_06.jpg sony_xperia_z2_05.jpg sony_xperia_z2_04.jpg sony_xperia_z2_03.jpg sony_xperia_z2_02.jpg sony_xperia_z2_01.jpg