Quote Originally Posted by Khufu View Post
Bine ai venit pe ConsoleGames! Din ce zici tu aici parca ai fi nou, dar culoarea nick-ului ma contrazice. De ce iti mai bati capul?
Asta chiar a fost un "rautacism" nemeritat... Faptul ca suntem multi pasionati aici care mai stim cate ceva despre design, despre hardware, despre ce se intampla pe piata... si chiar discutam pro si contra, nu inseamna ca trebuie sa fim "aplaudaci" si sa procedam ca in alte parti unde la fiecare lansare parca a venit Messiah.

S5 nu e nici pe departe un telefon rau, dar nu are nimic deosebit. Un Snapdragon 805 ar fi facut acea diferenta de restul gloatei (deja Snapdragon 800 este mainstream). Un design cu aluminiu sau piele... sau poate un nou Gorilla Glass indestructibil... ar fi fost un element WOW!

Altfel, nu avem decat un urmas al lui S4 mai mare (142.0 x 72.5 x 8.1mm vs 136.6 x 69.8 x 7.9mm), mai greu (145g vs 130g), cu storage mai mic (maxim 32GB vs maxim 64GB), dar cu o camera mai buna, o baterie un pic mai mare si un procesor un pic mai rapid. Chestia cu waterproof are si bune si rele. De exp. mie mi se pare al naibii de enervant faptul ca portul de charge acum este acoperit. Adio docking station (asa cum imi incarc eu Note 3-ul de exp.) si la orice conectare (in masina sa zicem), e un pas in plus pe care trebuie sa-l faci ca sa poti accesa portul de charge.

Anyway, e pacat sa vii cu afirmatii gen "de ce iti mai bati capul, ca esti pe Consolegames"... Dar, daca nu ai nimic de spus legat de subiect, presupun ca e mai simplu sa trollezi.