Single post: It's time to start over!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    It's time to start over!

    Nu inteleg ce s-a intamplat in ultima perioada si de unde au aparut norii de negativism in comunitatea CG, insa am impresia ca rotitele care faceau acest proiect atat de interesant si de diferit, au deraiat un pic de la traseul initial. Recunosc ca si-au adus "aportul" cativa useri si anumite grupuri de "hateri", insa cred ca tocmai acesta era unul din elementele speciale la CG, acela de a curata si rezolva orice scandal intr-o maniera cat mai echidistanta si de a acorda de nu stiu cate ori o sansa celor care gresesc (deh, nimeni nu-i perfect).

    Poate este de vina si faptul ca timpul si sanatatea nu mi-au permis sa fiu atat de prezent... poate si ceilalti colegi din echipa au obosit sa primeasca atatea lovituri de la oameni care nu le respecta munca... poate si situatia asta financiara care ne obliga an de an sa "stam in genunchi" pentru a strange o mica parte din ce este necesar... sau poate ca in sfarsit "pistonarile" celor care ne vor inchisi incep sa-si faca efectul.

    Nu stiu exact daca este un cumul de cauze sau nu, insa stiu ca decat sa ajungem precum altii si sa nu ne mai respectam principiile, mai bine inchidem proiectul si ne luam ramas bun in liniste. Dar, asa cum probabil v-ati obisnuit cu mine, nu sunt genul care se lasa usor. Chiar daca ma simt batran si obosit, cred ca inca mai am sufletul acela de gamer care nu se lasa niciodata pana nu termina nivelul.

    Prin urmare, o sa ne acord o noua sansa. Ba mai mult, voi acorda o noua sansa inclusiv celor care mi-au adus injurii grave si pe care in ultima instanta i-am banat. Vor sa continue la fel, it's all upto them! Eu nu le voi purta pica si le voi scoate ban-urile definitive. Atentie insa, nu vorbesc si in numele colegilor mei. Nu pot decat sa-i rog si pe ei sa se gandeasca daca pot face acelasi lucru, dar ii voi intelege si le voi respecta decizia.

    Unele atacuri si injurii au fost atat de grave incat mi-e si frica sa ma intorc in timp sa ma gandesc la ele. Dar, pentru mine cel putin, il voi considera un "fresh start", si nu pot decat sa sper ca si cei care primesc aceasta sansa vor aprecia situatia si chiar au invatat ceva din trecut. Veti vedea probabil intorcandu-se pe forum persoane pe care probabil le urati. Am rugamintea sa le acordati ca si mine o noua sansa, dar va rog sa nu ezitati sa dati report acolo unde se continua ca si in trecut.

    Totodata, cu riscul de a fi injurat de catre cei care si-au achizitionat Premium (86 de persoane) sau Trader (15 persoane), voi deschide aria de Bazar pentru toata lumea. La urma urmei, daca nu se vor strange banii pentru anul viitor, asta este. Macar stim ca am incercat in toate modurile posibile si imposibile. Ii rog pe cei care se simt nedreptatiti din aceasta cauza si vor banii inapoi, sa-mi dea un PM cu contul bancar sau contul de PayPal si le voi returna banii.

    Aceeasi situatie este valabila pentru userii Premium, Trader sau VIP care primesc ban. Sunt rugati sa ne dea un mesaj pe pagina de Contact si li se vor returna banii. Trebuie sa inteleaga toti, chiar daca platesc pentru anumite servicii, asta nu inseamna ca pot ocoli Regulamentul CG. Este singurul mod in care putem mentine CG-ul la fel de curat ca si pana acum.

    Cei care doresc sa ajute in continuare proiectul, o pot face in aria de licitatii, pot dona sau pot achizitiona in continuare servicii Premium, Trader sau VIP. Si cel mai important, pot participa la continut de stiri proaspete si importante pentru gamerii adevarati! Ajutorul fiecaruia dintre voi nu va face altceva decat sa ridice comunitatea din care faceti parte.

    Acestea fiind spuse, va multumesc va doresc cat mai multe posturi linistite!
    Let's get back on being the best!

    Cu respect,
    MonkY
    Attached Images Attached Images help_us_start_over.jpg