Din pacate, ce spui tu este fix invers fata de realitate. Realitate: aveam dublu trafic atunci cand ofeream jocuri la tombole, dadeam jocuri la concursuri din acestea "slabe". Vise: sa facem lansari profi, unde sa vina lumea pt. jocuri si nu pentru premii, concursuri sau jocuri moka.

Sa fim seriosi. Gamerii profi care vroiau TitanFall fie il joaca deja, fie au preorder de luni bune, fie asteapta un pret mai bun... si nu au afinitate atat de mare pentru lansarea oficiala intrun magazin sau altul. Probabil cei mai multi dintre ei deja sunt experti la TitanFall pana la lansare... unde daca se vor duce vor castiga si toate premiile.

Normal ca pentru bani fac aceste lansari cei de la MediaGalaxy, asa cum o face orice alt retailer din tara (sau din lume). Daca te asteptai sa faca cineva o lansare din adancul sufletului, probabil vei fi extrem de dezamagit sa afli ca asa ceva nu se face nicaieri in lume. Noi am facut de multe ori lucrul acesta si consider ca am facut o mare greseala. Nu am castigat nimic din a oferi jocuri moka... majoritatea userilor care se agitau pt. jocuri si premii nici nu mai exista printre noi... atat de "pasionati" erau de comunitate si lucrurile despre care vorbesti tu... Si eu aveam pretentii ca tu fiind cu noi din 2009 sa fi observat aceste lucruri.

Cat despre modul in care sunt organizate lansarile la noi in tara... e simplu: sunt pe masura bugetului. Atata timp cat ei nici macar nu reusesc sa ofere niste jocuri pt. reviews la publicatii sau site-urile care-i ajuta la reclama... la ce sa te astepti cand vorbesti de un astfel de eveniment? Eu unul mai ca nu m-am jurat ca nu mai particip la asa ceva, de la lansarea PS3-ului unde mi-am dat sufletul sa prezint consola, si toata presa si lumea de fata era mai interesata de jucatorii de football prezenti la eveniment, decat de consola si jocuri in sine.

Prin urmare... in Romania, si daca s-ar investi mai multi bani in lansari de genul acesta... probabil presa de specialitate ar vorbi mai mult de dansatoarele / dansatorii prezenti decat despre joc in sine. So stop dreaming, and enjoy what we have!