Single post: Romtelecom si Cosmote devin Deutsche Telekom si T-Mobile?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Romtelecom si Cosmote devin Deutsche Telekom si T-Mobile?

    Cred ca multi dintre voi stiati deja ca grupul majoritar al Romtelecom era detinut de OTE cu 54% din actiuni iar statul roman restul de 46%. Ceea ce nu foarte multi stiu este faptul ca odata cu problemele elenilor, OTE a fost in mare parte achizitionat de catre Deutsche Telekom. Iar acestia se pare ca pana la sfarsitul anului 2014 vor sa schimbe brandingul Romtelecom si Cosmote. Astfel s-ar putea ca in curand in loc de Romtelecom sa spunem Deutsche Telekom iar in loc de Cosmote sa spunem T-Mobile.

    Nu stiu daca noi ca romani vom avea de castigat, dar presupun ca numele Deutsche Telekom si T-Mobile vor ajuta la cresterea preturilor per actiune, si poate vom vedea in sfarsit servicii mai bune... altfel o companie germana nu si-ar pune numele la bataie.

    Sper ca odata ce se va face trecerea aceasta, sa avem parte de servicii noi, pachete de programe noi... dar totodata sper sa nu avem aceleasi limitari care sunt impuse in Germania (unde pirateria este aproape inexistenta datorita legislatiei si a blocarilor direct de la ISP).

    Ce ziceti de aceasta trecere (care ar trebui sa aiba ca deadline 12 Septembrie 2014)?
    Attached Images Attached Images deutsche_telekom.jpg