Ehh - eu am participat la cateva lansari in afara si pot spune ca nu sunt asa de spectaculoase (in Europa de Est si un pic mai Centrala).

Insa exista evenimente de promovare cu ceva timp inainte de lansare - care intr-adevar sunt altceva, acolo e mult mai cool si mai spectaculos

- PS4
- PS Vita
- GT Academy
- GT 6
- Diablo 3

toate acestea le-am vazut "live" in Cehia si Polonia. Daca vorbim despre ziua lansarii ... vorbim in general despre o coada (sau o lista de pre-orderuri) omu si-a luat jucaria si a plecat acasa (de obicei vorbim de ora 00:00 ... eveniment destul de restrans, fara prea mare tam-tam)

Daca vorbim despre evenimentul de promovare dinaintea lansarii oficiale (in general in weekend si in zone foarte populare - centrul orasului, sau un mall foarte aglomerat) acolo au venit zeci (sute) de oameni care au testat produsele si daca au dorit s-au inscris pe liste de pre-order.

Am vazut si un "post"/"prolongued"-launch la The Darkness 2 - in Germania, insa nu era atat de impresionant ca cele anterioare, doar foarte multi kinderi jucandu-se un joc pe foarte multe console in SATURN (un fel de Media Galaxy nemtesc, sau ma rog invers ... intelegeti voi)

Din pacate interesul meu pentru Titan fall este cat se poate de redus - fiind doar un joc multiplayer nu imi ofera acel kick pe care il caut iar platforma PC/Xbox One fiind total neinteresanta/e pentru subsemnatul (cele 1-2 ore petrecute in beta mi-au fost de ajuns pentru a imi confirma faptul ca nu ma aflu in targetul producatorilor).

Eu totusi speram sa vad mai multe poze din partea posesorilor de Xbox One - fericiti cumparand jocul ...