Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
MonkY, no offence, dar tu nu ai Android, ai TouchWizz. Diferentele fata de Android stock sunt uriase.
Ti-am mai raspuns la chestia asta de vreo 5 ori deja. Pe Nexus 7 am Android stock si are probleme cu carul. Pe S4 pusesem Android Experience si mi s-a parut oribil. Pe S5 nu folosesc TouchWiz ci Apex Launcher Pro (dupa ce am vazut cat de ugly e stock). Am avut Nexus 5 vreo 10 zile si desi se misca bine, erau fix aceleasi probleme tipice Android. A 6-a oara nu-ti mai raspund la aceeasi chestie, sa stii. E vorba de Android vs iOS, pure and simple... nu despre ce launcher ai. Mail-ul e la fel de prost, browserul e acelasi, camera e aceeasi, aplicatiile sunt la fel de slabe indiferent de ce Android ai.

Asta oricum are relevanta daca le folosesti cu adevarat... Ultima persoana cu care m-am contrat (sid, care are Nexus 5), si care-mi explica cat de bun e Android-ul... nu cred ca avea 5 aplicatii instalate din PlayStore, nu folosea decat Gmail, browser si cam atat. El fiind cel care imi explica cat de prost e iPad-ul pe care l-a vandut cu peste 70 de zile de uptime (pt. ca nu-l folosea). Eu acum am fix 120 de aplicatii de pe Play Store (din care doar 2 sunt jocuri) si nu stiu o singura aplicatie pe care sa nu o folosesc...

Also, iti dai seama cat de aiurea suna faza asta cu "tu nu ai Android, ai TouchWizz"? OS-ul este tot Android... ai doar un shell peste (pe care poti sa-l schimbi linistit). Aplicatiile ruleaza pe Android, sunt compilate pentru Android, nu pentru TouchWiz.

Anyway, iti cunosc opinia despre iOS si iPhone... inteleg ca nu-ti place. Si cu toate astea sunt consternat ca inca ai un iPhone 5S... cu banii de pe el iti cumperi linistit un smartphone + o tableta Android cu stock Android si vei fi super happy. De ce continui sa te chinui? Eu macar am un motiv... nu am bani de un 5S, ca l-as lua maine... Ma tot amagesc ca pana iese iPhone 6 voi rezista cu Android si voi reusi sa strang bani pana atunci.

Si ca sa revenim on-topic... are cineva vreo sursa pentru iPhone 5S ieftin? Merita achizitionat de afara (ca in Romania are un pret de-ti pica plombele)? Ma refer la un Neverlocked, 32GB, Black. Daca-l iau de afara presupun ca am garantie la orice service Apple... corect?