@MonkY: Man, eu am avut S4 inainte si la mine experienta era fix pe dos Camera imi placea mai mult, alarma nu mi-a dat rateu, restart-uri am avut la fel de multe sau de putine ca si pe iPhone.(insignifiant) Eu in conditii perfect identice de utilizare eram mai multumit cu S4.

M-am convins deja, ca e o chestiune care tine foarte, foarte mult de subiectivism. Eu as schimba 5s-ul, dar momentan nu sunt dispus sa pun diferenta pentru un alt Android. In acelasi timp, de principiu, nici nu ma intorc la ce am mai avut. Pe de alta parte, tu nu ai ezita sa alegi un nou device Apple.

@tudyniuz: Sense, in ultima lui varianta, de pe HTC One era chiar ok. Telefonul in sine avea cateva hibe.(cel putin cele 4 pe care le-am schimbat eu la garantie) Touchwizz, da, este "meh", dar la ce powerhouse este Note 3, m-as indoi sa te mai deranjeze prea tare. Plus ca ii poti pune oricand un launcher gen Nova sau Apex.

PS: Alarma suna, nu-i asta baiul, dar nu ii pot opri vibratiile decat daca modific profilul telefonului in totalitate, ceea ce e anevoios. Si nu ar fi asa grav, dar la cum vibreaza iPhone-ul sar cu capul in tavan la ora 6.30