Quote Originally Posted by Snake View Post
Eu le-as recomanda sa se axeze pe IP-uri noi si pe titluri noi si sa mai lase naibii remake-urile si refurbished-urile.
Asta inseamna next-gen pentru ei? Aceiasi ciorba reincalzita la infinit, dar cu mai multe ingrediente? Nu e bine domnu' chestor!
Snake, ideea este ca IP-urile noi au bucata lor, jocurile vechi si bune au bucata lor... Cam asta este "pachetul" oferit de majoritatea. Eu m-am bucurat la acele HD Collections, pentru ca mi-au readus jocuri bune si foarte bune, refacute pentru HD. Ai dreptate la partea cu axatul pe new stuff... insa si remake-urile astea au savoarea lor, in special pentru cei care totusi nu vor sa stea cu 10 console in casa (cum stau nebunii ca mine).

Te gandesti la cel care isi cumpara pentru prima data o consola. Daca vrea sa joace cele mai bune 10 jocuri de pe PlayStation, va trebui sa-si ia probabil cel putin 2 console (3 daca punem in calcul si PS Vita)... Asa, cu ajutorul acestor "remake-uri" omul se poate bucura de majoritatea (sau mai bine zis se va putea bucura) jocurilor bune pe o singura platforma: PS4.