Salutare !
Sunt fericitul-nefericit posesor al unei console xbox one. Am vazut cateva discutii pe aici( cat am putut sa citesc, topicul este destul de mare), despre garantie extinsa.... Nu cred ca se merita sa extindeti garantia internationala...cum am spus sunt fericitul-nefericit posesor al unei console xbox one. Consola mea a reusit sa imi dea deja o eraoare la incarcarea sistemului...E305 error (eroare de sistem). Am vb cu cei de la microsoft si am ajuns la concluzia ca trebuie schimbata si ca trebuie sa ajunga la ei. Dar cum la noi in romania nu avem un service oficial al celor de la Microsoft pentru genul acesta de probleme, m-au sfatuit sa trimit consola in Italia(de acolo este achizitionata), doar ca ar trebui sa am si o persoana de contact acolo. Cu alte cuvinte garantia internationala, pentru noi este un lucru de care nu ne putem folosi 100%. Daca aveti experienta sau aveti idee de ce as putea face, poate imi dati si mie un sfat. Multumesc ! Scuzati-ma daca a mai fost discutata problema si am omis-o