AndRewqp: sfatul meu seamana al naibii de mult precum cel al lui AlanPoe. In primul rand, ia cea mai mare diagonala pe care ti-o poti permite, si pentru care ai spatiu. Ti se poate parea mare initial, insa in timp imi vei multumi.

In al doilea rand sa nu mergi cu idei preconcepute, cum ca vei gasi TV-ul perfect, pentru ca in momentul de fata asa ceva NU EXISTA. Capetele de linie de la toti producatorii (Sony, Philips, Samsung, LG) au TOATE defecte, mai mici sau mai mari. Pana nu vom vedea pe piata replacementul pentru plasma (aka OLED), nu vom scapa de problema data de iluminarea din spate (sau de sus/lateral). Singurul mod in care poti obtine o imagine perfect neagra este prin inchiderea totala a unui pixel, iar asta nu o poate face decat plasma si OLED-ul.

In al treilea rand, daca latenta e un factor important, atunci iti recomand sa te orientezi spre un Sony, care la ultimele serii a reusit sa scoata timpi de raspuns mult mai OK chiar si decat Samsung si LG in Game Mode.

Daca TV-ul pe care-l vrei va fi pus intr-un loc in care trebuie sa fie OK pentru 10 persoane in camera (adica din n unghiuri), iti recomand sa fugi de cele cu panouri PVA, MVA si alte minunatii... si sa alegi unul cu IPS. La IPS vei avea timp de raspuns mai mare, negru mai slab, insa unghiuri de vizualizare aproape perfecte. Asa cum a zis si AlanPoe, ca exemplul, capul de linie Samsung (seria F8000), daca te misti 20cm deja vezi altceva.

Probabil dintre cele listate de tine as merge pe acel Televizor Smart LED Sony, 80cm, Full HD, 32W650, dar parca as mai strange niste bani pentru un macar 40-42". Oricum sfatul meu e sa mergi sa le testezi... sa-ti rezervi o zi-doua in care sa nu faci altceva decat sa te plimbi cu un USB stick dupa tine (cu pozele de aici) si cu un PS3/PS4 sau Xbox 360/Xbox One pentru game testing. Bafta!